Informator  2015/2016 <br><br>studia  licencjackie,  magisterskie,  inżynierskie
Informator 2015/2016

studia licencjackie, magisterskie, inżynierskie
Informator 2015/2016<br>Studia podyplomowe
Informator 2015/2016
Studia podyplomowe
Prezentacja multimedialna<br><br>Weź pod uwagę FAKTY!
Prezentacja multimedialna

Weź pod uwagę FAKTY!
GAZETA RADOMSKA
GAZETA RADOMSKA
  Programowanie na urządzenia mobilne

Koncepcja studiów
Urządzenia mobilne stały się częścią naszego życia, a otaczający nas świat staje się światem mobilnym. W zawodach związanych z nowoczesnymi technologiami istotne miejsce zajmowały zawsze kompetencje w zakresie programowania. Rynek klasycznych rozwiązań programistycznych jest już bardzo rozwinięty. Obecnie pojawiają się nowe obszary rynku usług programistycznych związane z dynamicznym rozwojem technologii mobilnych w zakresie sprzętu, systemów operacyjnych i infrastruktury sieciowej. Nieliczne uczelnie prowadzące kierunek informatyka mają w swojej ofercie dydaktycznej obszary związane z technologiami mobilnymi, dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku, otwierając nową specjalność na kierunku informatyka. Jest ona związana z programowaniem urządzeń mobilnych. Wybierając tę dziedzinę, student będzie specjalizował się w tworzeniu oprogramowania oraz dostarczaniu usług mobilnych.Studia koncentrują się na następujących zagadnieniach:
» systemy operacyjne i wbudowane
» programowanie w języku Java w systemie Android
» programowanie w języku objective C
» programowanie gier na urządzenia mobilne
» algorytmy i struktury danych


tgzsd  
 

Perspektywy zawodowe
Absolwent specjalności jest przygotowany do pracy w firmach programistycznych, agencjach marketingowych, instytucjach wykorzystujących nowoczesne formy dotarcia do klienta.  
Rynek aplikacji dla urządzeń mobilnych rozwija się bardzo dynamicznie. Specjalność programowanie na urządzenia mobilne wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rozrastającego się rynku pracy w tej dziedzinie. Nie można jeszcze powiedzieć, że znajomość specyfiki programowania urządzeń mobilnych jest powszechna wśród programistów, wobec tego z całą pewnością warto kształcić się w tym zakresie.