Informator  2015/2016 <br><br>studia  licencjackie,  magisterskie,  inżynierskie
Informator 2015/2016

studia licencjackie, magisterskie, inżynierskie
Informator 2015/2016<br>Studia podyplomowe
Informator 2015/2016
Studia podyplomowe
Prezentacja multimedialna<br><br>Weź pod uwagę FAKTY!
Prezentacja multimedialna

Weź pod uwagę FAKTY!
GAZETA RADOMSKA
GAZETA RADOMSKA
  NASI WYKŁADOWCY

EDMUND KLICH

Pułkownik rez. pilot Wojska Polskiego, służył w jednostkach lotniczych Sił Powietrznych RP, w Polskim Kontyngencie Wojskowym w byłej Jugosławii. Doktor nauk wojskowych, wieloletni szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. W 2010 r. akredytowany przedstawiciel Polski przy wojskowo-cywilnej komisji rosyjskiej badającej przyczyny katastrofy Tu-154. Przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wykładowca Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu oraz kierownik studiów podyplomowych "Eksploatacja i zarządzanie portami lotniczymi".

JOANNA HEIDTMAN


Doktor nauk humanistycznych.
Psycholog i socjolog, certyfikowany wykładowca Harvard Business Review Polska. Tworzy autorskie programy rozwoju talentów, wspierania zmian w organizacjach oraz rozwoju kompetencji liderów. Na prowadzone przez nią szkolenia składają się warsztaty efektywności osobistej, treningi menedżerskie, zajęcia z kreatywności oraz szkolenia z coachingu, rozwoju przywództwa i zarządzania zmianą. Współpracuje z TVP, TVN, TVN24 oraz z portalami Onet.pl i Wp.pl.

Wykłada w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu przedmiot- psychologia społeczna.JÓZEF SZOPIŃSKI


Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, tam też uzyskał doktorat z psychologii społecznej. Rozprawę habilitacyjną (Creativity in Managers) obronił w 2011 roku na słowackimUniwersytecie w Presov.

Licencjonowany trener grupowy, psycholog, psychoterapeuta. Założyciel Instytutu Żywego Uczenia WILL Polska. Przez kilka lat kierował Sekcją Psychoterapii Oddziału Lubelskiego. Jest autorem Skali Więzi Małżeńskiej, wykorzystywanej w licznych badaniach naukowych. Udzielił około 15000 porad indywidualnych, opublikował 2 monografie i ponad 70 artykułów.


W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu prowadzi zajęcia z technik pracy grupowej.JACEK PAŁKIEWICZ


Dziennikarz, twórca szkoły przetrwania we Włoszech, jeden z najbardziej aktywnych podróżników-eksploratorów naszych czasów, odkrywca źródeł Amazonki, członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Współpracował z rosyjskim Centrum Szkolenia Kosmonautów w programie survivalowym. Uczył elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych. W 1975 roku przepłynął samotnie Atlantyk na 5-metrowej łodzi ratunkowej, bez radia i sekstantu. Kierował wieloma ambitnymi wyprawami międzynarodowymi pod każdą szerokością geograficzną w poszukiwaniu osobliwości ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk i ludzi.

DOROTA ZAWADZKA
Polski psycholog rozwojowy, współautorka pomysłu konkursu „Świat przyjazny dziecku” oraz projektu "Bezpieczne Media". W latach 2004–2006 była ekspertem w programie "Klub Młodej Mamy" na
antenie TVN Style, w latach 2006- 2008 prowadzącą program "Superniania". Od 2010 roku jest ambasadorem
akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", zaś od września 2012 roku redaktor naczelną serwisu dla rodziców- parenting.pl

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu jest wykładowcą psychologii rozwojowej.


ROMAN POLKO


Generał dywizji Wojska Polskiego, oficer dyplomowany wojsk powietrznodesantowych i sił specjalnych, doktor nauk wojskowych w specjalności kierowanie organizacją, były zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W czasie, gdy był dowódcą GROM, zrealizował misję na pograniczu kosowsko-macedońskim, rozpoczął działania w Afganistanie, wziął udział w II wojnie w Zatoce Perskiej oraz rozpoczął służbę na misji stabilizacyjnej w Iraku. 
Na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu prowadzi zajęcia m.in. z przedmiotu bezpieczeństwo państwa.

JACEK ROZENEKAbsolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, aktor filmowy i teatralny, reżyser dubbingu. Specjalista projektowania procesów biznesowych podnoszących efektywność organizacji, coach najwyższej kadry menedżerskiej takich firm, jak Deutsche Bank, Pekao S.A., Ernst&Young, PricewaterhouseCoopers, Orlen S.A.
Posiada drugi stopień instruktorski wschodnich sztuk walki. Zapisał się w historii kina polskiego wyrazistymi rolami m.in. w filmach "Popiełuszko. Wolność jest w nas" czy "Generał Nil".
Wykładowca Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu z zakresu nauk o komunikowaniu.
ANNA MARIA WESOŁOWSKAŁódzka sędzia, współautorka ustawy o świadku koronnym, ekspert od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w słynnych procesach łódzkiej "Ośmiornicy" i Gangu Popeliny. Brała udział w wydaniu orzeczenia o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków.

Autorka cyklu felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku – tzw. błękitny pokój).

Gwiazda serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, emitowanego w ogólnopolskiej telewizji TVN.


ANDRZEJ KAPKOWSKI


Generał brygady, wieloletni pracownik służb specjalnych PRL, szef Urzędu Ochrony Państwa w latach 1996–1997. Od 1968 był pracownikiem Kontrwywiadu MSW. W latach 1993–1996 był zastępcą dyrektora Zarządu Kontrwywiadu UOP, a przez kilka tygodnii przed objęciem funkcji szefa UOP stał na czele Zarządu. Po odejściu z UOP był doradcą w Kancelarii Prezydenta RP, a następnie doradcą premiera Leszka Millera ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych. Odznaczony honorowym wyróżnieniem za zasługi położone dla ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i porządku konstytucyjnego.

W WSH w Radomiu prowadzi zajęcia dla studentów Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych.


BARBARA PIWNIK


Doktor nauk prawnych, absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim, sędzia.

Prowadziła m.in. sprawy członków tzw. gangu pruszkowskiego oraz oskarżonych o zabójstwo studenta Wojciecha Króla. W dorobku zawodowym ma stanowiska rzecznika Sądu Okręgowego w Warszawie oraz dyrektora Departamentu Sądów i Notariatu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W latach 2001- 2002 sprawowała urząd ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w rządzie Leszka Millera.

Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.MAREK ŻYLICZ


Profesor doktor habilitowany, najwybitniejszy polski przedstawiciel nauki prawa lotniczego, były członek Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, wynegocjował i przygotował setki umów i porozumień LOT i międzyrządowych. Były wiceprzewodniczący grupy polskiej International Law Association i Komitetu Prawnego International Air Transport Association. Związany z rozległą praktyką międzynarodową w IATA, ICAO. Laureat I nagrody z dziedziny prawa międzynarodowego przyznanej przez Fundację im. prof. Manfreda Lachsa za książkę "Prawo lotnicze - międzynarodowe, europejskie i krajowe". Wykładowca prawa międzynarodowego na uczelniach zagranicznych, m.in. McGill Institute of Air and Space Law w Montrealu, International Centre for Advanced Tourism Studies w Turynie. 
Wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu z zakresu nauk prawnych.PIOTR GADZINOWSKI


Poseł na Sejm RP trzech kadencji. W latach 2001-2007 członek delegacji Sejmu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy; wielokrotny obserwator Rady Europy w Azerbejdżanie, Armenii, Kazachstanie, Turcji, Macedonii, Serbii, na Kosowie. Redaktor, publicysta, dziennikarz, odznaczony medalem "Zasłużony dla kultury polskiej Gloria Artis", uhonorowany medalem "Que Viet" przez społeczność wietnamską mieszkającą w Polsce i "Tęczowym laurem" przez polskie środowiska homoseksualne oraz nagrodą radiowej "Trójki" - "Srebrne Usta".
W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu prowadzi zajęcia z zakresu politologii.


ANATOLII IWANOWYCZ BERLACHProfesor, doktor habilitowany nauk prawnych, wybitny ukraiński prawnik, odznaczony medalem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy "Za Nienaganną Służbę" oraz dyplomem Rady Najwyższej Ukrainy "Za zasługi dla narodu ukraińskiego", posiada tytuł honorowy "Zasłużony Prawnik Ukrainy". Członek Państwowej Komisji Akredytacyjnej z Prawa Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy, członek Rady Naukowej Sądu Najwyższego Ukrainy. Autor ponad 80 publikacji naukowych, członek kolegiów redakcyjnych czasopism naukowych z zakresu prawa.
Wykładowca Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu na kierunku Administracja.


MAREK MIGALSKI


Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie nauk o polityce, specjalność: stosunki międzynarodowe.
Poseł do Parlamentu Europejskiego, w którym pełni funkcję członka Delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja oraz pełni zastępstwo w Delegacji do spraw stosunków z Białorusią i Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest.
Wykładowca Wyższej Szkoły Handlowej na kierunku Administracja.